Fakta o kratomu

Legislativa

Sušené a nadrcené listy stromu Mitragyna Speciosa neboli Kratom je ve většině zemí světa včetně USA, zemí Jižní Ameriky a velké části Evropy včetně České Republiky LEGÁLNÍ, nicméně je nutno podotknout, že Kratom zatím u nás NENÍ SCHVÁLEN potřebnými orgány jako potravina či výživový doplněk, tudíž je tedy možné si ho koupit pouze pro sběratelské účely a jako produkt pro sběratelské účely ho na našem eshopu také prodáváme.

 Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) (č.1924/2006) nesmíme u jednotlivých produktů psát informace o účincích a užívání kratomu, proto veškeré informace o vlastnostech kratomu a jeho užívání uvádíme pouze pro zajímavost.

 

UPOZORNĚNÍ:

Jelikož není kratom schválen jako potravina či výživový doplněk, Informace týkající se použití přípravku kratom v lidovém léčitelství jsou poskytovány pouze pro vzdělávací účely.

 

Co je Kratom a proč se o něm máme tolik co učit?

Samotný kratom je tropický strom, který roste na určitých místech v zemích Jihovýchodní Asie jako Thajsko, Malajsie, Filipíny, Indonésie, Papua Nová Guinea a Borneo. Listy tohoto stromu se sbírají, suší a následně drtí a konečný produkt je to, čemu se říká Kratom.

V zemích a regionech, kde tyto stromy přirozeně rostou, kratom byl a je používán jako přírodní lék proti bolesti po stovky let.

Použití kratomu v těchto oblastech není v dnešní době tak běžné jako tomu bylo v minulosti, avšak během posledních 20 let zájem o kratom, a jeho pozitivní účinky na lidský organismus, exponenciálně roste a to zejména v USA a zemích Evropy.

 

Kde a jak strom kratomu roste?

Jak už jsme zmínili, kratom je tropický strom, který se přirozeně vyskytuje v zemích jako:

  • Thajsko
  • Barma
  • Borneo
  • Indonésie
  • Filipíny
  • Malajsie
  • Papua Nová Guinea

V těchto tropických oblastech má kratom perfektní podmínky k růstu a velice se mu zde daří. Strom roste v divoké přírodě a může dorůst do opravdu velikých rozměrů. Průměrný strom kratomu dorůstá výšky 15 metrů, avšak může vyrůst až do majestátních 25 metrů!