Naše spolupráce se spolkem PRALES DĚTEM

Spolek prales dětem

Spolek Prales dětem byl založen v roce 2009 v Praze jako občanské sdružení. Jeho hlavní náplní je ochrana světového přírodního dědictví na mezinárodní úrovni, podpora protipytláckých aktivit, vykupování deštného pralesa, vzdělávání a světový monitoring zvířat za účelem jejich ochrany a tvorby vzdělávacích programů pro děti na pěti kontinentech.

Kdo vlastně jsou?

Spolek je tým lidí, kteří se rozhodli konat v terénní ochraně přírody v mnoha koutech divočiny planety Země. Jejich kroky směřují do Indonésie na Sumatru, kde dali vzniknout soukromé rezervaci na hranici národního parku Gunung Leuser, která má přes 190 ha a koordinují zde dvě protipytlácké hlídky na dvou projektech Green Life a Blue Life. Jednu v pralese a druhou u oceánu. Jejich světový monitorovací projekt Oko Země pomáhá monitorovat divočinu ve spolupráci se strážci, národními parky nebo soukromými rezervacemi na ochranu přírody. Stejně tak se angažují na ochraně přírody a zvířat na Slovensku i v České republice. Novinkou od roku 2021 je zahájení projektu na ochranu přírody na Kostarice.  

Jak sami vidíte, tak je jejich akční rádius ochrany ohrožených druhů zvířat velmi rozsáhlý. Důvodem jejich aktivity je nutnost konat v terénu, odhalovat ilegální aktivity pytláctví a dřevorubectví, či vzdělávat děti, ale také dospělé a dokonce i samotné rangery. Je to tým, který se nikdy nezastaví.

Jsou také členy International Ranger Federation.

Rozhodli jsme se pomáhat.

O tomto úžasném spolku jsme se dozvěděli před pár lety, kdy nás zaujal podcast, ve kterém byli právě aktivisté a organizátoři této skvělé české neziskové organizace Justice for nature (Prales dětem). Velice nás zaujala jejich iniciativa,odhodlání a boj za skvělou věc, kterou jsme se rozhodli také podpořit.

Proč právě PRALES DĚTEM?

Mimo jiné proto, že jak jistě víte, náš kvalitní Kratom pochází právě z Indonésie. Ochrana deštného pralesa v Indonésii (konkrétně na Sumatře) je právě jeden z hlavních pilířů celé organizace, tudíž bychom touto spoluprácí rádi podpořili oblast, ze kterých náš Kratom pochází.

Oficiální web spolku PRALESE DĚTEM - https://justicefornature.org/

 

Kupte si náramek a udělejte dobrou věc

Koupí našeho ručně pleteného SUMATRA náramku přímo podpoříte záchranu deštného pralesa na Sumatře v Indonésii.

Veškerý výdělek z prodeje právě těchto náramků poputuje přímo organizaci Prales dětem, především na projekt Zachraň prales.

Koupit Náramek